תרגום בחינם

אין ספק שהמון אנשים נתקלו בצורך להשיג תרגום מאנגלית לעברית או או מעברית לאנגלית בדחיפות. ולא מדובר רק על אנגלית אלא גם על שפות נוספות. יתכן שמצאת כתבה מעניינת באתר בשפה האנגלית והייתה רוצה להבין אותה אבל הידע שלך לא הספיקה להבין את הכל.
יכול להיות שחיפשת תרגום למילה ספציפית שקראת או שמעת. אולי היית צריך למצוא תרגום של מילה שלא ידעת אותה ולא יכול להמשיל עבודה אחרת חשובה בגלל זה או בשביל עבודה לאוניברסיטה או לבית הספר.
בכל אופן, זה קרה כל הזמן שצריך תרגום מאנגלית לעברית או הפוך כי אין מה לעשות, השפה האנגלית הפכה להיות השפה בינלאומית ורשמית באינטרנט במיוחד וברוב הארצות המפותחות בעולה.

באיזה אתר כדאי לעשות תרגום בחינם?

בתחום של התרגום בחינם בולטות 3 אתרים עיקריות שמתחרות בינהם בצורה ישירה. האתרים העיקרים שמאפשרים תרגום בחינם הם: “בבילון” הותיקה, גוגל שכולם מכירים והתרגום של מיקרוסופט, פחות מוכר אבל לא פחות טוב משני הראשונים.
אז אם ברצונך לתרגם מסמך באיזה מהאתרים כדי לבחור? התשובה היא – כולם טובים אבל מתרגם אנושי הרבה יותר טוב.
קודם כל יש להבין שאף פעם התרגום האוטומטי לא יהיה מושלם. תמיד יהיו ביטויים ומילים שהרובוטים לא יצלחו להבין אותם ויהיו שגיאות בתרגום. בכל מקרה עבור מי שלא יודע בכלל את השפה ואין ברירה אחרת כדי להבין טקסט בשפה זה השימוש בתרגום אונליין בחינם זה פתרון טוב.
אם תנסו לתרגם טקסט ב-3 האתרים תראו שיש הבדלים בתרגום וזה בעצם מה שצריך לעשות כדי להבין טוב יותר על מה מדובר.
אין ספק שבזמן האחרון גוגל הולך ומשתפר בצעדי ענק, אבל ייקח להם עוד הרבה זמן עד שיוכל ליצור תחרות אמתית כנגד מתרגם אנושי.

אתרים:
גוגל – www.translate.google.com
מיקרוסופט – www.bing.com/translator
בבילון – www.targum.babylon-software.com